"Enter"a basıp içeriğe geçin

Bir masalsın kulaklarımda…

bir masalsın kulaklarımda...Hep bir hayaldin, hiç düşleyemediğim. Hergün yeniden büründüğüm hüzünümdün, hiç hissetmediğim. Hep görme hevesiyle tutuştuğum, özlediğimdin ama daha önce hiç görmediğim. Peşinden koştuğumdun, önümde hiç ama hiçbirşey olmadan. Aradığımdın ömrüm boyu, ne aradığımı bilemeden. Samanlıkta iğne aramak gibi değildi seni aramak, ne aradığını bile bilmeden samanlığı talan etmekti benimki. Hani canın birşey ister ama ne olduğunu bilmezsin bilemezsin, işte sen oydun benim için.

Herhangi bir şehrin herhangi bir yerinde nefes alıp veriyordun. Benden çok uzaklarda, yıllarca. Kim bilir, belkide burnumun dibindeydin. Erkenden uyanıyordun her sabah ve bir bardak çay ve kızarmış ekmekle kahvaltı yapıyordun, belkide. Aynı duraktan kalkan fakat farklı istikametlere giden otobüslere biniyorduk belkide, bir saat arayla hareket eden. Kalabalık bir sokakta yürürken çarpışmıştık; kalbim seni tanımıştı, tanımıştı da atışları hızlanmıştı. Olamaz mı?

Biliyordum bir gün hayatıma girecektin, hiç çıkmamacasına. Bir sabah, 09:15 vapurunu kaçırdığımda iskelede benimle birlikte kalan tek yolcu olacaktın. Simitler benden çaylar senden, paylaşacaktık. Güvercinlerin hakkını da verecektik tabi. Ela gözlerinde kaybolacak, gülüşüne tutulacaktım. Bir hamak sefasında düşlere dalacaktım. Hiç uyanmamacasına. Biliyordum…

3 Yorum

 1. purcu purcu

  Her zamanki gibi süpersin canım benim…
  Dalalım düşlere bitanem bir an dahi ayrılmamacasına tek nefes olalım
  Düşlerimiz gerçek gerçeklerim senli olsun canım…
  İNŞALLAH;)

 2. Ali Ali

  inşallah canım inşallah 😉

 3. purcu purcu

  o hamakta olsam keşke:(

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir