"Enter"a basıp içeriğe geçin

MP3 Embed Kodu – Sitenizden MP3 Dinletin

Web sitenizden MP3 dinletmek için bir çok farklı yol var. Burada bahsedeceğim kodlarla youtube, dailymotion vs. tarzındaki siteleri ve Quicktime, Media Player gibi objectleri kullanmadan herhangi bir kaynakta bulunan müzikleri ziyaretçinize dinletebilirsiniz. Bu hazır FlashPlayerler sayesinde bu işi kolaylıkla yapabileceksiniz.

1. Google Reader MP3 Player

<embed type=”application/x-shockwave-flash” flashvars=”audioUrl=MP3_DOSYA_ADRESI&autoPlay=true” src=”https://dl.dropbox.com/u/17757917/3523697345-audio-player.swf” width=”400″ height=”27″ quality=”best”></embed>

Bu playeri kullanmak için tek yapmanız gereken yukarıdaki kodda MP3_DOSYA_ADRESI yazan yere mp3 adresinizi yazmak. Kırmızı olan kısım opsiyoneldir. Sayfa açıldığında otomatik olarak müziğin çalmasını istiyorsanız bu kısım kalsın. İstemiyorsanız kırmızı yazılı kısmı silebilirsiniz.

2. Yahoo! MP3 Player (aktif değil)

<embed src=”http://webjay.org/flash/dark_player” width=”400″ height=”40″ wmode=”transparent” flashVars=”playlist_url=MP3_DOSYA_ADRESI&amp;skin_color_1=-145,-89,-4,5&skin_color_2=-141,20,0,0″ type=”application/x-shockwave-flash” />

3. Yahoo! MP3 Player

Eğer bir MP3 blogu kurmak isterseniz yada mp3 linkleri paylaştığınız bir siteniz varsa bu kodu kullanabilirsiniz. Tüm mp3 linkleri için tek tek embed kodu yazmak çok yorucu olacaktır. Aşağıdaki kod sayesinde sayfanızdaki bütün mp3 linkleri otomatik olarak algılanıyor ve bunların tümü otomatik olarak flash player içerisinde çalmaya hazır hale geliyor. Bu sayede ziyaretçileriniz kolayca istedikleri müziği dinleyebilecekler.

<script type=”text/javascript” src=”http://mediaplayer.yahoo.com/js”></script>

Son olarak; sitenizde telif hakkı ile korunan içerikleri izinsiz olarak yayınlamanın başınızı sıkıntıya sokabileceğini hatırlatmak isterim.

4 Yorum

 1. tolga tolga

  chrome açmıyor eline sağlık ama.

 2. Ali Ali

  chromeda da denedim şimdi ve çalışıyor. sanırım sizin bilgisayarınızdaki ayarlarla ilgili bir problem var.

 3. Recep Altun Recep Altun

  Ne internet explorer’de ne de CHROME’de çalışmıyor. Diğer player kodları denedim onlar çalışıyorlar ama!..

  Örnek:

  Ama ben sizin örneğini verdiğiniz kodu çalıştırmak istiyorum. Görüntüsü bile gelmiyor ekrana.

 4. Ali Ali

  Yazılan kodlar şu an bu sitedeki kodun aynısı, burada da göremiyor musunuz playeri?

  Yorum bölümüne yazarsanız çalışmaz çünkü wordpress yorumlarında bu kodlara izin verilmiyor.

  Ayrıca kodu kopyaladıktan sonra ” işaretlerini kendiniz tekrar değiştirmeyi deneyin, kopyala yapıştır yaparken orada bir problem olabilir. Onun dışında bir problem olmaz çünkü çalışıyor her tarayıcıda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir